Na obiekcie Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos miało miejsce spotkanie pomiędzy Almeria oraz Las Palmas - wynik 1-2

W sobotę, 28 października o godzinie 12:00, w 11 kolejce La Liga, Las Palmas pokonało Almerię 2-1 na Power Horse Stadium – Estadio de los Juegos Mediterráneos, w meczu sędziowanym przez Francisco Hernandez Maeso. Las Palmas już na przerwę schodziło z jednobramkową przewagą, którą utrzymano do końca spotkania, pomimo zdobytej bramki przez drużynę gospodarzy.

Wynik na przerwę: 0-1
Bramki: M. El Haddadi 23', 0-1, asysta: Marvin Park; L. Ramazani 73', 1-1, asysta: L. Robertone; S. Kaba 90', 1-2, brak asysty
Kartki żółte dla Almeria: Iddrisu Baba 18', Lucas Robertone 31', César Montes 32'
Kartki żółte dla Las Palmas: Sergi Cardona 43'
Kartki czerwone: -

Relacja z meczu

Mecz pomiędzy Almerią a Las Palmas był pełen napięcia i emocji. Rozgrywany na Estadio de los Juegos Mediterráneos w ramach 11. kolejki La Liga, był prawdziwym testem dla obu drużyn.

Pierwsza połowa meczu była pełna zaciętych pojedynków. Almeria, choć grała na własnym terenie, nie udało się zachować czystego konta do przerwy. W 23. minucie rywalizacji, M. El Haddadi z Las Palmas, dzięki asysty Marvin Parka, umieścił piłkę w siatce, nie dając szans bramkarzowi gospodarzy. Lekka przewaga Las Palmas, widaćna na boisku, przełożyła się na prowadzenie 1-0 na przerwę.

Druga połowa była pełna dramatycznych zwrotów akcji. W 73. minucie, L. Ramazani ze wsparciem L. Robertone'a, doprowadził do wyrównania. Wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się remisem. Jednak w ostatnich sekundach spotkania, S. Kaba z Las Palmas zadecydował o ostatecznym wyniku meczu, strzelając bramkę na 2-1 dla swojej drużyny.

Mecz nie obył się bez ostrego faulowania. W sumie sędzia, Francisco Hernandez Maeso, pokazał aż cztery żółte kartki - trzy dla gospodarzy i jedną dla gości. Gospodarze mieli trudności z utrzymaniem dyscypliny, co widać było w żółtych kartkach dla Iddrisu Baby, Lucasa Robertone'a i Césara Montesa, podczas gdy jedyną kartkę dla Las Palmas otrzymał Sergi Cardona.

Almeria po tym meczu będzie musiała zmierzyć się z CF Talavera, Alaves i Real Sociedad, a Las Palmas czekają spotkania z Manacor, Atletico Madrid i Osasuna. Te mecze będą kolejnym testem dla obu zespołów w tym sezonie La Liga.