Las Palmas - Athletic Club, wynik spotkania: 0-2

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Las Palmas i Athletic Club w ramach 28. kolejki La Ligi zakończył się zwycięstwem gości 0-2. Spotkanie, które odbyło się 10 marca o godzinie 15:15 na Estadio de Gran Canaria, przyniosło bramki już w pierwszej połowie, a ostateczny rezultat nie uległ zmianie do końcowego gwizdka sędziego.

Mecz La Liga: Las Palmas vs. Athletic Club 0-2

Wczoraj na Estadio de Gran Canaria odbył się zacięty mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Las Palmas oraz Athletic Club. Emocje sięgały zenitu, a kibice obu zespołów byli pełni nadziei na zwycięstwo swoich ulubieńców. Sędzią głównym spotkania był Miguel Angel Ortiz Arias z Hiszpanii.

Początek meczu zapowiadał dynamiczną i wyrównaną rywalizację. Obie drużyny starały się narzucić swój styl gry, jednak to goście szybko przejęli inicjatywę. W 31. minucie meczu Gorka Guruzeta strzelił gola dla Athletic Club po asyście Nico Williamsa, ustalając wynik na 0-1 przed przerwą.

Druga połowa nie przyniosła wiele zmian. Las Palmas próbowało odrobić straty, ale defensywa gości była niezwykle skuteczna. W 65. minucie zabrzmiał kolejny cios - Saúl Coco podwyższył prowadzenie dla Athletic Club na 0-2, co wywołało euforię wśród fanów z Baskonii.

Mimo starań gospodarzy, Las Palmas nie zdołało odwrócić losów spotkania. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom piłki nożnej, jednak to goście opuszczali boisko jako zwycięzcy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2 na korzyść Athletic Club.

W trakcie meczu nie obyło się bez kartek. Za faule żółte kartki otrzymali zawodnicy obu drużyn. Saul Coco, Alvaro Valles i Marc Cardona z Las Palmas, oraz Daniel Vivian oraz Óscar de Marcos z Athletic Club musieli uważać na swoje zachowanie na boisku. Czerwone kartki nie zostały jednak rozdane.

Po tym starciu Las Palmas zmierzy się kolejno z zespołami Almeria, Barcelona i Sevilla. Natomiast Athletic Club czekają spotkania z Alaves, Realem Madryt i Mallorcą. Czy obie drużyny utrzymają swoją świetną formę? Czekamy z niecierpliwością na kolejne emocje, jakie przyniesie La Liga!