Spotkanie Alaves - Las Palmas, wynik 0-1

W meczu La Liga pomiędzy drużynami Alaves i Las Palmas padł końcowy wynik 0-1. Mecz odbył się na Estadio de Mendizorroza, a jedynego gola zdobyto w pierwszej połowie. Szczegóły spotkania poniżej.

Relacja z meczu Alaves vs Las Palmas

Dziś na Estadio de Mendizorroza odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Alaves i Las Palmas w ramach 16. kolejki La Liga. Mecz zakończył się wynikiem 0-1 na korzyść gości. Była to niezwykle zacięta i pełna napięcia rywalizacja, która wypełniona była wieloma emocjami.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13:00, a głównym arbitrem tego starcia był José Luis Munuera Montero z Hiszpanii. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice obu drużyn dopingowali swoich ulubieńców przez cały mecz.

Pierwsza bramka padła w 31. minucie meczu, kiedy to Kirian Rodríguez wykorzystał doskonałą sytuację i zapewnił prowadzenie Las Palmas. Asystę przy tej bramce zanotował Alberto Moleiro, który znakomicie dograł piłkę do swojego partnera z drużyny.

Gospodarze starali się odrobić straty, jednak mimo wielu okazji nie udało im się pokonać bramkarza rywali. Mecz był pełen intensywnych akcji i widowiskowych momentów, które trzymały kibiców w napięciu do samego końca.

W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu, zwłaszcza gdy kolejne kartki żółte zaczęły zbierać zawodnicy obu drużyn. Ostatecznie trzy żółte kartki otrzymali gospodarze: Abdelkabir Abqar w 48. minucie, a Rafa Marín i Andoni Gorosabel zaraz po końcowym gwizdku, w doliczonym czasie gry.

Goście również nie pozostali bez karnych: żółte kartki obejrzało Sergi Cardona już w 8. minucie, Javier Muñoz w 33. minucie, a w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę zobaczyli Marvin Park i Cristian Herrera.

Po tym meczu obie drużyny mają kolejne trudne starcia przed sobą. Alaves zmierzy się z Gironą, Real Madryt oraz Realem Sociedad, natomiast Las Palmas zmierzy się z Cadiz, Athletic Club oraz Barceloną.

Mecz zakończył się zwycięstwem Las Palmas, jednak obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom sportowy i walkę do końca. Kibice mogli być świadkami niezwykle emocjonującego widowiska, które na długo pozostanie w ich pamięci.