Mecz między Atletico Madrid oraz Las Palmas zakończony wynikiem 5-0 dnia 2024-02-17 13:00 na stadionie Estádio Cívitas Metropolitano

Atletico Madrid rozgromiło Las Palmas w meczu La Liga rozegranym w Estádio Cívitas Metropolitano z wynikiem 5-0. Drużyna prowadzona przez trenera Simeone kontrolowała grę od pierwszego gwizdka sędziego, zdobywając dwie bramki przed przerwą i dodając kolejne trzy po wznowieniu gry. Mecz odbył się 2 dni temu, 17 lutego o godzinie 13:00, w ramach 25. kolejki ligowej.

Relacja z meczu Atletico Madrid przeciwko Las Palmas

Atletico Madrid podejmowało Las Palmas na Estádio Cívitas Metropolitano w ramach 25. kolejki hiszpańskiej La Liga. Mecz odbył się 17 lutego o godzinie 13:00. Sędzia główny Jorge Figueroa Vazquez poprowadził spotkanie, które zakończyło się wynikiem 5-0 na korzyść gospodarzy.

Sprawozdanie z meczu

Zaczęło się dynamicznie na Estádio Cívitas Metropolitano, gdy już w 15. minucie Marcos Llorente wpisał się na listę strzelców, dając prowadzenie Atletico Madrid. Był to dopiero początek emocji tego spotkania, ponieważ pięć minut później Llorente ponownie pokazał klasę i podwyższył wynik na 2-0 dzięki asyście Á. Correi. Las Palmas miało trudności z powstrzymaniem ataków gospodarzy, co potwierdził Koke, zdobywając bramkę na 3-0 tuż po rozpoczęciu drugiej połowy.

Á. Correa nie zamierzał odpuszczać i w 62. minucie ponownie umieścił piłkę w siatce, rozsadzając bramkę Las Palmas. Mecz był już zdecydowanie po stronie Atletico, a ich przewaga tylko rosła. Na kilkanaście minut przed końcem M. Depay dołożył gola numer pięć dla gospodarzy, a asystę przy tym trafieniu zanotował Rodrigo Riquelme.

Gospodarze kontrolowali grę, co nie podobało się gościom, skutkując żółtymi kartkami dla Máximo Perrone'a w 4. minucie oraz Munira El Haddadiego w 61. minucie. Atletico również nie uniknęło kartek, z Nahuelem Moliną otrzymującym jedną w 28. minucie, a Saúlem Ñíguez w 33. minucie.

Pomimo zażartej rywalizacji, nie doszło do żadnych czerwonych kartek w tym spotkaniu. Atletico Madrid pewnie pokonało Las Palmas 5-0, zapewniając swoim kibicom emocjonujący występ. Wspaniała forma gospodarzy daje im nadzieję na kolejne udane spotkania, podczas gdy Las Palmas będzie musiało popracować nad swoją grą, aby odnieść lepsze rezultaty w przyszłości.

Kolejne wyzwania czekają Atletico Madrid, które zmierzy się z Interem, Almerią i Athletic Club. Z kolei Las Palmas zmierzy się z Osasuną, Getafe oraz ponownie z Athletic Club. Czy obie drużyny zdołają poprawić swoje wyniki i zaskoczyć swoich rywali? Przekonamy się już niebawem.