Mecz Las Palmas vs Villarreal zakończony wynikiem 3-0

W meczu 20. kolejki La Liga Las Palmas zaskoczyło swoich kibiców wygrywając 3-0 z Villarreal. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 na korzyść gospodarzy. Mecz odbył się 13 stycznia 2024 roku o godzinie 13:00 na Estadio de Gran Canaria.

La Liga: Las Palmas vs Villarreal - Relacja z meczu

W niedzielnym starciu na Estadio de Gran Canaria drużyna Las Palmas podejmowała gości z Villarreal. Mecz ten zapowiadał się emocjonująco, a kibice zgromadzeni na stadionie trzymali kciuki za swoje ulubione drużyny. Sędzią głównym spotkania był Javier Iglesias Villanueva.

Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Kirian Rodríguez już w 8. minucie, z asystą Alberto Moleiro, co dało Las Palmas prowadzenie 1-0. Mecz miał wyrównany przebieg, ale to gospodarze potrafili skutecznie wykorzystać swoje okazje.

Po przerwie, w 51. minucie, Juanma Herzog podwyższył prowadzenie Las Palmas na 2-0, z asystą Sandro Ramírez. Villarreal próbowało odrobić straty, lecz to gospodarze ponownie zdobyli bramkę, tym razem w 63. minucie, gdy Kirian Rodríguez trafił po asyście Javi Muñoz, ustalając wynik na 3-0 na korzyść Las Palmas.

Mecz nie obył się bez kartek, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn. Gospodarze zostali ukarani żółtymi kartkami w 16. minucie dla Javier Muñoz, w 16. minucie dla Alex Suárez, w 34. minucie dla Juanma Herzog oraz w 43. minucie dla Sergi Cardona. Z kolei goście: Adrià Altimira dostał żółtą kartkę w 1. minucie, Alejandro Baena w 19. minucie, a Eric Bailly w 39. minucie.

Nie odnotowano czerwonych kartek dla żadnej z drużyn.

Las Palmas po takim wyniku jest w doskonałym nastroju, a ich kolejne mecze zapowiadają się równie ciekawie, gdyż zmierzą się z Rayo Vallecano, Viking oraz Real Madrid. Natomiast Villarreal będzie musiał podjąć walkę z Mallorcą, Barceloną oraz Cadiz.