Rayo Vallecano - Las Palmas, wynik spotkania - 0-2

W ostatnim spotkaniu ligowym drużyna Rayo Vallecano podejmowała ekipę Las Palmas na Estadio de Vallecas. Mecz zakończył się zwycięstwem gości, którzy pokonali gospodarzy wynikiem 2-0. Bramki padły w pierwszej połowie, co dało Las Palmas cenne trzy punkty w walce o ligowe punkty.

Mecz pomiędzy drużynami: Rayo Vallecano vs Las Palmas

Data: 20 stycznia 2024, Godzina: 13:00

Liga: La Liga, Kolejka: 21

Miejsce rozgrywki: Estadio de Vallecas

Sędzia Główny: Mario Melero Lopez, Hiszpania

Sprawozdanie z meczu

Estadio de Vallecas tętniło emocjami w oczekiwaniu na starcie Rayo Vallecano z Las Palmas. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice nie mogli doczekać się rozpoczęcia spotkania.

Po pierwszym gwizdku sędziego, obie drużyny ruszyły z determinacją, chcąc zdobyć kontrolę nad meczem. Jednak to Las Palmas zdołało otworzyć wynik. Alberto Moleiro wpisał się na listę strzelców w 35. minucie, ustalając wynik na 1-0 dla gości.

Rayo Vallecano, mimo starań, nie zdołało odrobić strat do przerwy, a na tablicy wyników widniało 0-1 na korzyść Las Palmas.

Druga połowa to ciągłe napięcie i walka o każdą piłkę. Jednak to goście udowodnili swoją przewagę, kiedy Javi Muñoz zdobył bramkę w 83. minucie, podnosząc prowadzenie Las Palmas na 2-0.

Mecz nie obył się bez kontrowersji, a sędzia pokazał kilka żółtych kartek obu drużynom. Ostatecznie, Álvaro García z Rayo Vallecano zakończył mecz wcześniej, otrzymując czerwoną kartkę w 81. minucie.

W rezultacie, Las Palmas opuszcza Estadio de Vallecas z zasłużonym zwycięstwem 2-0.

Rayo Vallecano będzie musiało teraz skoncentrować się na kolejnych spotkaniach z takimi rywalami jak Real Sociedad, Atletico Madrid, i Sevilla, podczas gdy Las Palmas czeka starcie z Viking, Real Madrid, i Granada CF.