Mecz między Las Palmas oraz Celta Vigo zakończony wynikiem 2-1 dnia 2023-10-02 19:00 na stadionie Estadio de Gran Canaria

W niewyobrażalnie emocjonującym pojedynku La Liga, Las Palmas i Celta Vigo zapewnili kibicom widowisko pełne zaskakujących zwrotów akcji! W meczu rozegranym 2 października 2023 roku o godzinie 19:00 na Estadio de Gran Canaria, po zaciętej walce do ostatnich minut, ostatecznie górą okazała się drużyna Las Palmas, wygrywając 2-1. Mimo zapadającego zmroku i wyniku 0-0 na przerwę, Las Palmas wyprowadziło decydujący cios w drugiej połowie, zaskakując wszystkich swoją determinacją i skutecznością. Arbitrem tego wieczoru był Javier Alberola Rojas z Hiszpanii.

Relacja z meczu pomiędzy Las Palmas a Celtą Vigo

Estadio de Gran Canaria wypełniło się piłkarską feerią, gdy drużyny Las Palmas i Celta Vigo stanęły naprzeciw siebie w starciu 8. kolejki La Liga. Od samego początku atmosfera była niesamowita, a kibice wyczekiwali emocji na boisku. Sędzią tego starcia był Javier Alberola Rojas, który miał nie lada wyzwanie przed sobą. Pierwsza połowa nie przyniosła nam wielu powodów do radości. Obie drużyny grały ostro i skoncentrowane na obronie, przez co na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0-0. Mimo braku bramek na tablicy wyników, nie można było narzekać na zaangażowanie piłkarzy. Zwłaszcza obie drużyny poświęcały wiele uwagi defensywie, co skutecznie utrudniało rywalom skuteczne strzały na bramkę. Od początku drugiej połowy tempo gry znacznie się zwiększyło. W 67. minucie to Celta Vigo otworzyła wynik meczu. T. Douvikas zaskoczył bramkarza Las Palmas fantastycznym strzałem, ustalając wynik na 0-1. Asystę przy tej bramce zanotował J. Bamba, który świetnie dograł piłkę do swojego kolegi z drużyny. Jednak gospodarze nie zamierzali się poddawać. W 84. minucie Las Palmas wyrównało po akcji Jonathan Viera, który bezbłędnie wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem. Wynik 1-1 na tablicy wyników sprawił, że emocje sięgnęły zenitu. Czy któryś z zespołów zdoła jeszcze zdobyć zwycięskiego gola? Nadszedł ostatni moment tej emocjonującej rywalizacji. W 90. minucie Marc Cardona okazał się bohaterem Las Palmas, gdy po asyście od Jonathana Vierę skierował piłkę do siatki rywali. Bramka ta zadecydowała o zwycięstwie drużyny gospodarzy i wyniku końcowym 2-1. Cały stadion eksplodował radością, a piłkarze świętowali na murawie. Niestety, nie obyło się bez kartek w tym spotkaniu. Drużyna Las Palmas otrzymała dwie żółte kartki, a ich autorami byli Mika Mármol w 74. minucie oraz strzelec bramki Marc Cardona w 90. minucie. Na boisku nie brakowało również ostrej gry ze strony Celtы Vigo, której zawodnicy otrzymali aż pięć żółtych kartek. Carl Starfelt został ukarany w 83. minucie, a kolejne kartki zostały pokazane w nieznanych nam momentach meczu. Warto wspomnieć również o sędziach, którzy mieli niełatwe zadanie w tym meczu. Javier Alberola Rojas, będący arbitrem tego spotkania, musiał być czujny i podejmować trudne decyzje w trakcie gry. Należą się mu słowa uznania za profesjonalizm i sprawiedliwość. Po tak emocjonującym meczu obie drużyny mają już plany na kolejne spotkania. Las Palmas zmierzy się z Rayo Vallecano, Almerią oraz Atletico Madrid, podczas gdy Celta Vigo czekają starcia z Atletico Madrid, Gironą oraz Sevillą. Możemy być pewni, że te spotkania również przyniosą wiele niespodzianek i piłkarskich emocji.