Spotkanie Real Sociedad vs Las Palmas zakończone wynikiem 2-0 na stadionie Reale Arena dnia 2024-05-04 12:00

Mecz pomiędzy Real Sociedad i Las Palmas odbył się w Reale Arena w ramach 34. kolejki La Liga. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0 na korzyść gospodarzy, którzy prowadzili już 2-0 po pierwszej połowie. Po emocjonujących 90 minutach obie drużyny mogą wyciągnąć wiele wniosków z tej konfrontacji, która miała miejsce 4 maja 2024 roku o godzinie 12:00.

Real Sociedad triumfuje nad Las Palmas 2-0

Real Sociedad podejmowała Las Palmas w emocjonującym meczu La Liga na stadionie Reale Arena. Sędzią głównym spotkania był Miguel Angel Ortiz Arias z Hiszpanii.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, z obiema drużynami starającymi się kontrolować środkową strefę boiska. Real Sociedad szybko przejęła inicjatywę, co zaowocowało pierwszą bramką w 33. minucie. Álex Suárez wpisał się na listę strzelców, dając gospodarzom prowadzenie 1-0.

Podopieczni Real Sociedad kontynuowali swoją ofensywną grę, co zaowocowało drugim trafieniem tuż przed przerwą. S. Becker ustalił wynik na 2-0 w 45. minucie po asyście Brais Méndeza, co podgrzało atmosferę na stadionie.

Po zmianie stron Las Palmas starało się odrobić straty, jednak defensywa Real Sociedad była niezlomna. Mimo starań gości, nie zdołali oni pokonać bramkarza gospodarzy. Emocje sięgały zenitu, a obie drużyny walczyły o każdą piłkę.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, z Javi Galánem i Robinem Le Normandem otrzymującymi żółte kartki po stronie gospodarzy, a Sergim Cardoną kartonik dla gości. Mimo starań obu zespołów, nie padły już więcej bramki, a mecz zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść Real Sociedad.

Po tym zwycięstwie Real Sociedad ma jeszcze trudne mecze z Barceloną, Valencią i Realem Betis. Z kolei Las Palmas zmierzy się z Mallorcą, Realem Betis i Cadiz. Kibice mogą spodziewać się dalszych emocji w hiszpańskiej La Liga po takim widowisku na Reale Arena.